הורות

בראשית-ה

אחרי לידה שלישית, ואחרי שכבר הרבה זמן שאני רוצה לברוא לי אתר, או מקום לניהול מחשבות, אולי שיתוף… הגיע הרגע ללדת את ילדי הרביעי. עד כה ילדתי 3 בנות. הגיע הרגע להביא לעולם את כל המחשבות המתרוצצות ואת השינוי האדיר שהביאה עליי ההורות מההיריון הראשון שלי.

ישנן מחשבות שהגיחו מתוך אינטואיציה אמהית וישנן רבות וטובות שהצטרפו אליי בעקבות ספרים שהותירו בי רושם רב והשראה ברוכה. גיליתי שההורות מספקת לי את התשובה לשאלה שלא נתנה לי מנוח שנים על גבי שנים. שאלה שהעציבה אותי, גרמה לי ללכת למטפלים, לאלפי שיחות עם חברות, שאלה שיצרה או הביאה עימה ציפיות ותקוות מאנשים שונים ולעיתים קרובות לא הייתה רק השאלה ששייכת לי, אלא לכל מי שאי פעם קשר גורלו בשלי.

מה הייעוד שלך? מה עושה לך טוב?

אז התחלתי מהסוף. כבר אמרתי את התשובה.

מצאתי את התשובה בפשטות של החיים. באמהות, בלמידה ממה שמזמנים חיי היומיום, מהלמידה שעצירה ויציאה מהמסלול שמשווקים לנו כמסלול הנכון דווקא היא זו שהביאה לחיי תובנות כה רבות שהצילו אותי מעצמי. שהצילו אותי מהחיפוש המתמיד והמציק אחר הייעוד הנכסף זה שיביא לי אושר וכסף ויסיר דאגות מליבי. וכשהעזתי לעצור.בקצב החדש שנוצר בחיי התחילו להצטרף תכונות שחשבתי שאין לי, תכונות שהיו כל כך דהויות ועלומות… כמו סקרנות ורצון עז ללמוד ולהעשיר את עצמי, וצורך עז ליצור את עולמי וביתי בשתי ידי. הלידה הראשונה הפרתה אלפי רעיונות, מילאה אותי באנרגיות של עשייה ובפעם הראשונה בחיי הבנתי מהותה של תשוקה ושמחת חיים.

ואיך לא אמרו לי את כל זה קודם? שזה כל כך פשוט.. וכל כך כאן וכל כך אפשרי.

אין צורך לרוץ ולחפש את עצמי בטיול גדול בעולם (טיילתי…היה נפלא ומרתק, לא גיליתי שם את עצמי, אבל בכל זאת הרפתקאה כזו מלמדת המון מעשירה ומחזקת את הבטחון). ואין צורך ללמוד איזה תואר שיכווין אותי לדרך המלך (למדתי…גיאוגרפיה. וזו הייתה אחלה דרך להכיר את האיש האהוב שלי. אבל זו הסיבה הכמעט היחידה שהיה ראוי לעשותו. וגם החיים בעמותת איילים היו מופלאים ואלפי הטיולים שעשיתי בתקופה הזו בארץ) ואין לי צורך בכותרת של קרייריסטית מדהימה (בזה לא התנסיתי אז אולי אני טועה). כי מה ביקשתי לי?

לשמוח ולשמוח בחלקי.

להיות מוקפת באנשים שאני אוהבת ושטוב להם עם עצמם ועם חייהם. לגדל את ילדי בעצמי, להכין את האוכל שלנו בעצמי, ללמוד כמה שיותר מלאכות שיאפשרו לי להסתדר ללא צורך בלקנות ולצרוך כל הזמן, ללמוד ולרכוש כלים למניעה ולריפוי בני משפחתי.

אם אסכם בכמה מילים- ללמוד, ליצור, לאהוב ולטייל. בכל אלה חשקה נפשי וכל אלה בונים לי את מיתרי שמחתי.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s